Home AVR AVR-1 Atxmega STM32 STM8 Knihovny Elektro Projekty Krátké poznámky Odkazy Modely

Začínáme s Atxmega
Tutoriál převážně zaměřený na dostupné programátory a debugger (nejen) pro čipy řady Atxmega a návrh DPS pro minimalistický devkit (původně publikováno na tajned.cz).

Začínáme s Atxmega - hardware
Pokud jste se rozhodli mikrokontroléry ATxmega vyzkoušet, tak vás čeká rozhodnutí, na jakém hardwaru budete své první programy testovat. - publikováno na tajned.cz

Atxmega USART
Tutoriál s různými příklady zacházení s USARTem na čipech Atxmega. Demonstruje použití funkce printf, příjem a čtení textový příkazů s parametry, odesílání s pomocí DMA i USART v režimu SPI (původně publikováno na tajned.cz).

Atxmega DEMO
Motivační příklad spolupráce SPI,DMA a DAC, které spolu tvoří "arbitrary waveform generátor". Na článek se lze dívat jako na tutoriál, jako motivační příklad nebo jako jádro generátoru funkcí, který lze dále rozvinout.

Atxmega GPIO Codewizzard
Ne úplně dokončený "codewizzard" - tedy automatický generátor inicializačního kódu pro konfiguraci portů Atxmegy. Kdo programujete Atxmegy, otestujte a dejte vědět jestli je to smysluplné, sám jsem generátor používal jen pár měsíců.

Atxmega vzorové příklady (.rar)
Sbírka komentovaných zdrojových kódů. Obsahuje příklady konfigurace clocku, DA převodníku a časovače.

Atxmega nedokončené materiály
Sbírka rozpracovaných a nedokončených dílů tutoriálu a demonstračních zdrojových kódů.